KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318
*
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 17:23:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 17:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i SollefteÃ¥ 1941.Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37